Naprawa klimatyzacji

Przegląd klimatyzacji

Użytkownicy samochodów często zapominają o właściwej konserwacji układu klimatyzacji. O ile jest to możliwe, układ powinien być serwisowany raz w roku. Serwis klimatyzacji polega na podwójnym systemie filtracji czynnika chłodniczego w wyniku czego układ oczyszczany jest z wody i cząstek stałych, dokładnie osuszany a następnie uzupełniany odpowiednią ilością UV, oleju i czynnika R134a. Regularnie wykonywany przegląd gwarantuje długie i bezawaryjne działanie klimatyzacji.

PROCEDURA PRZEGLĄDU KLIMATYZACJI

  • opróżnienie układu z czynnika
  • oczyszczenie czynnika z zanieczyszczeń i układu z wody
  • odessanie starego oleju krążącego w układzie
  • sprawdzenie szczelności metodą podciśnieniową lub za pomocą azotu
  • osuszenie układu / wytworzenie próżni
  • napełnienie układu odpowiednią ilością czynnika, oleju oraz UV

DODATKOWO OFERUJEMY

  • pomiar efektywności chłodzenia
  • kontrola sprężarki
  • kontrola wentylatora i szczelności zaworków

Na zakończenie każdy klient otrzymuje wydruk z parametrami poszczególnych etapów serwisu klimatyzacji. Istnieje możliwość napełnienia klimatyzacji również w godzinach późniejszych po uprzednim kontakcie telefonicznym.

NAPRAWY KLIMATYZACJI

Gdyby okazało się, że Twoja klimatyzacja pomimo wszystko wymaga pewnych napraw, to wiedz, że zajmiemy się tym. Zresztą jak będziesz potrzebować to sam się przekonasz.

DEZYNFEKCJA UKŁADU NAWIEWNEGO KLIMATYZACJI

Dezynfekcja układu nawiewowego klimatyzacji zalecana jest raz do roku. Systemy klimatyzacyjne mają wyjątkową podatność na gromadzenie się w ich wnętrzu i rozmnażanie pleśni i bakterii. Może to być powodem nieprzyjemnych zapachów, przyczyną reakcji alergicznych (kichanie, infekcje) i dodatkowo może skutkować uszkodzeniami typu korozyjnego parownika układu klimatyzacji.

Posiadamy generator ozonu oraz preparaty firmy LIQUI MOLY o wyjątkowej skuteczność działania, Łączne zastosowanie dwóch metod odgrzybiania, zapewnia oczyszczenie i pełną dezynfekcję całego systemu klimatyzacyjnego oraz zabezpiecza przed rozwijaniem się mikroorganizmów. Rezultatem jest nawiew świeżego i czystego powietrza do wnętrza przestrzeni pasażerskiej.

Urządzenie do profesjonalnego odgrzybiania klimatyzacji w samochodach składa się z 1,5 litrowego zbiornika, sondy ciśnieniowej o długości 80 cm rozpryskującej środek pod kątem 360, która umożliwia dotarcie bezpośrednio do parownika w każdym modelu samochodu.


ul. Nowomiejska 6
20-619 Lublin
tel. 504 712 224
e-mail: info@klim-car.eu
laoader